Chemická injektáž zdiva je při odvlhčování spodní stavby nedílnou součástí sanačních postupů. Injektáž zdiva je téměř nenahraditelná v případě, že proti vzlínající vlhkosti ve zdivu je potřeba zhotovit dodatečnou hydroizolační clonu.
Všeobecně je tato metoda ke stavbě velice šetrná a na rozdíl od většiny mechanických metod, jako je například narážení nerezových plechů do zdiva nebo podřezání diamantovým lanem (pilou), je méně invazivní. Mechanické metody jsou kvůli razantnímu zásahu do konstrukce stavby staticky násilné, a to hlavně u starších objektů. To neznamená, že mechanické metody nejsou účinné, avšak v mnoha případech hrozí riziko narušení statiky objektu a v některých případech nelze tyto metody provést.
Pokud jde o zhotovení hydroizolační clony ve zdivu proti vzlínající vlhkosti nebo proti vlhkosti vnikající do zdiva z rubové strany konstrukce podúrovňové stavby (infiltrace vlhkosti z přilehlé zeminy do zdiva) a proti pronikání tlakové vody (většinou do podzemních podlaží), je to u chemické tlakové injektáže bez výše uvedených rizik. Injektáž zdiva je ke stavbě nejšetrnější, ale to neznamená, že není plnohodnotná.
Je-li injektáž zdiva provedena bezchybně, tzn. je-li vybrán odpovídající druh injektáže, použit kvalitní injektážní materiál a je-li dodržen správný technologický postup, je výsledek účinný jako např. v případě dodatečné mechanické hydroizolace zdiva. Kvalitně a odborně zhotovená chemická injektáž zdiva tedy plně nahrazuje tzv. podřezání zdiva nebo odkopem provedenou svislou izolaci zdiva podúrovňového.